O nas - Cortman

O nas

Cortman to my!

CORTMAN to zespół rodzinny z długimi tradycjami. Pierwszy skład zespołu powstał ponad 30 lat temu, a jego założycielem był Bogdan Walicki, który jako lider prowadzi grupę do dziś.

Zespół grał w większości lokali na Podkarpaciu i wielu miejscach w całej Polsce. Ogrom doświadczenia zapewnia wyjątkowo bogaty repertuar zarówno pod względem chronologicznym (od muzyki lat 50., 60. po współczesne hity), jak i stylistycznym (od disco i pop, poprzez rock i grunge, po blues i muzykę klasyczną).

Niepowtarzalne brzmienie zespołu CORTMAN zapewnia bogate instrumentarium: nowoczesne syntezatory, gitary elektryczna, klasyczna i basowa, saksofony altowy i tenorowy, akordeon, skrzypce, kontrabas, klarnet i świetnie wyposażona perkusja.

Nasz zespół

Bogdan Walicki

Lider zespołu, wokalista; syntezator, akordeon, saksofon; odpowiada za aranżację utworów oraz pełni na imprezach funkcję konferansjera; zajmuje się również nauką gry na instrumentach.

Piotr Kornek

Drugi wokalista i gitarzysta; gra na gitarze elektrycznej, basowej i klasycznej oraz na kontrabasie, człowiek o szerokich horyzontach muzycznych, muzyk sesyjny w zespołach rockowych.

Bartłomiej Walicki

Akordeon, saksofon i perkusja; absolwent Szkoły Muzycznej w Stalowej Woli, perkusista w zespołach poprockowych.

Magdalena Walicka

Główna wokalistka zespołu, gra również na instrumentach klawiszowych; absolwentka Studium Wokalnego w Rzeszowie.

Aleksandra Walicka

Skrzypce oraz wokal; absolwentka Szkoły Muzycznej w Stalowej Woli, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi; laureatka ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gry na skrzypcach.